Mozaika Przemysłowa

Mozaiki Przemysłowe

Mozaika przemysłowa wykonana jest z litego drewna. Dzięki temu jej stosunkowo duża grubość pozwala na cyklinowanie więcej razy niż desek. Mozaika przemysłowa jest alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych parkietów, czy też desek podłogowych. Dzięki niej możemy ułożyć podłogę w sposób nowatorski i nowoczesny. Mozaika przemysłowa to pojedyńcze lamelki (elementy) składane w płaty. Grubość mozaiki przemysłowej zawiera się w przedziale od 15 mm do 22 mm, natomiast szerokość od 8 mm do 23 mm, tak więc skłonność drewna do „pracy” jest minimalizowana w sposób znaczny. Jej niewielkie rozmiary powodują, że bardzo dobrze komponuje się w małych pomieszczeniach. Mozaiki przemysłowe to małe elementy, dzięki czemu są bardzo stabilne i mocne, przez co dobrze sprawdzają się także w miejscach intensywnie użytkowanych, zarówno tych domowych jak i w miejscach użytku publicznego.
 

Ze względu na to, że mozaika składa się z bardzo wąskich elementów, jest mało podatna na odkształcenia, dzięki czemu czemu nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (łazienki, kuchnie). Szczególnie polecana do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności jest mozaika przemysłowa Teak, ponieważ zawiera naturalne olejki dzięki którym jest odporny na wilgoć. Wykończenie go olejem nada mu naturalny i żywy kolor i podkreśli jego usłojenie.
 

Mozaika przemysłowa występuje w krajowych gatunkach drewna jak dąb , jesion , akacja. Jednak największą popularnością cieszy się mozaika przemysłowa dąb. W przypadku tego gatunku może być modyfikowana poprzez wędzenie, dzięki czemu uzyskuje czarno brązowy kolor. Mozaika przemysłowa pojawia się również w gatunkach drewna egzotycznego jak merbau, teak, palisander.

 

Niezależnie od gatunku mozaika cechuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na ścieranie. Pokryta może być olejem ( w tym barwiona na różne kolory ) oraz lakierem na różne stopnie połysku.
Zaletą mozaiki jest również możliwość układania na różne sposoby: regularnie wpłatach lub też tzw. metodą „na dziko” , gdzie każdy mały element układany jest oddzielnie.

Podłogi drewniane Poznań

"Podłoga drewniana jest podstawą pięknego wnętrza dlatego też jesteśmy my Drogi Kliencie, aby dać Tobie to o czym marzysz. Wystarczy połączyć klasyczne piękno natury jakim jest drewno z Twoją wyobraźnią by stworzyć coś wyjątkowego na długie lata."

Michał Pera

© Copyright 2015 Idea Decor Pulled into the NET by: shrimp boat