Blog

Deska postarzana

Czy w Państwa ofercie znajduje się deska postarzana? Oczywiście! Możemy ją wykonać w każdej chwili. W końcu to drewno, czyli materiał bardzo wdzięczy do obróbki. Zwłaszcza jeśli lubimy podłogi dębowe. Można je modyfikować, barwić, uwydatniać usłojenie.

Na życzenie klientów podjęliśmy się zadania, by wykonać postarzaną podłogę dębową. Miała to być deska dębowa o szerokości 14 cm i długości 2 m bieżących. Robiona na wzór starej podłogi sosnowej ułożonej w jednym z francuskich domków na wsi. Zabieg był o tyle trudny, że deska sosnowa jest miękka a jej słój można bardzo mocno zarysować bez specjalnych wysiłków. W przypadku deski dębowej trzeba było zastosować bardzo mocne, podwójne szczotkowanie, aby całą powierzchnię wystrukturyzować i nadać jej efekt mocno widocznego usłojenia. Otwory po sękach dla kontrastu zostały zaszpachlowane w jasnym odcieniu. A w efekcie ostatecznym sęki zostały pozostały otwarte, nieszpachlowane, co miało na celu nadanie naszej dębowej podłodze efektu mocno zużytej podłogi. Średnica sęków bez ograniczeń, dzięki czemu można było zastosować także pęknięcia podkreślający starą podłogę. Deska została pokryta olejowoskiem, dzięki czemu pory drewna nie zostały zamknięte i deski dębowe po ułożeniu w dalszym ciągu będą się starzały.

Opanowaliśmy w dużym stopniu technologię olejowania desek dębowych , przez co jesteśmy w stanie uzyskać różne efekty, w zależności od oczekiwań.

 

Podłogi drewniane Poznań

"Podłoga drewniana jest podstawą pięknego wnętrza dlatego też jesteśmy my Drogi Kliencie, aby dać Tobie to o czym marzysz. Wystarczy połączyć klasyczne piękno natury jakim jest drewno z Twoją wyobraźnią by stworzyć coś wyjątkowego na długie lata."

Michał Pera

© Copyright 2015 Idea Decor Pulled into the NET by: shrimp boat